Pečujeme o půdu

Dobrý hospodář ví, že když chce nejlepší úrodu, musí dát půdě nejlepší péči.

Ve vývoji ekologických a ryze přírodních přípravků se spoléháme na české vědce již mnoho let. Chceme jen ty nejvhodnější přípravky, které jsou pro naši půdu skutečným darem. Za to se nám každoročně odměňuje bohatou úrodou, protože naše pole máme připravená tak dokonale, aby dokázala plodit 4 sklizně za sezónu. Za to přece stojí o ni pečovat s láskou i námahou!

Příprava půdy, na které má vyrůst jedinečná úroda je pro nás zásadní.

Jsme v kontaktu s Českou Zemědělskou univerzitou a také Akademií věd, které se zaměřují na to, jak nejlépe připravit potřebné přípravky na naše pole.

Jsme hrdí na to, že naše dlouholetá spolupráce přináší také řadu inovativních poznatků, díky kterým jsou naše pole ošetřována původními českými a ryze ekologickými prostředky.

Velice si zakládáme na tom, abychom měli trvale udržitelnou půdu, a to se nám právě díky poznatkům těchto vědeckých pracovišť daří.

Věříme v české vědce, jsou nejlepší pro české zemědělce.

Stále zkoušíme nové přístupy, chceme minimalizovat jakékoliv průmyslové prostředky. Proto vsázíme na výsledky Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR, který se, podle našich zkušeností, snaží najít tu pravou symbiózu mezi pěstováním a sklizní.

Dbáme na to, aby naše saláty byly opravdu šťastné. Protože to dělá šťastnými nás a také všechny, kdo si na nich pochutnávají.

Proto je pro nás zásadní kvalitní péče o půdu. Jsme zodpovědní za to, do čeho saláty, bylinky a zeleninu sázíme, jen tak víme, že nabízíme opravdovou a prvotřídní jakost všech našich produktů.

Dostatek minerálů, s citem množství mořské řasy, vápenaté sedimenty z mořského dna, špetka hořčíku, a mnoho stopových prvků, které pečlivě mícháme, kombinujeme a také pravidelně testujeme, nám zaručují zdravou půdu. Nemáme problémy s plísněmi, houbami ani škůdci. Příroda je v tomto dokonalá, nepotřebuje chemii, udržuje rovnováhu sama o sobě. Protože však od ní chceme, aby byla úrodná, snažíme se jí pomoci právě čistě přírodními prostředky. Tak je naše půda silná a vrací nám to, co do ní investujeme.

Matrice minerálů, krystalických prvků a rostlinných pojidel je upravena do přísně měřené a kontrolované receptury. Její účinky jsou pro půdu blahodárné:

  • upravují půdní prostředí
  • stimulují mikrobiální flóru a působí na všechny životodárné funkce půdy
  • zlepšují úrodnost a pozitivně ovlivňují růst rostlin
  • rozšiřují kořenové baly rostlin, díky tomu má každá rostlinka rozšířený přístup k většímu množství půdy a je biologicky aktivnější

Voda životodárná

Dostatek vláhy je společně s minerálním základem to pravé pro znovuzrození každé rostlinky.

Protože chceme stále zvyšovat kvalitu, dbáme na ekologické a biopřípravky na ochranu a péči úrody. Přestože do polí prolijeme sta tisíce korun ročně, držíme ceny všech našich salátů, bylinek i zeleniny na českých cenách. Leckdy výdělek pokryje náklady na to všechno, stojí nám za to, investovat do půdy právě tímto způsobem. Půda je nejcennější co máme, proto se o ni zkrátka hodláme maximálně postarat.  

Polabí je známé jako velmi úrodné místo.
Ano, díky písčité a teplé půdě máme proti některým hornatým krajům České republiky výhodu. Nicméně právě tato suchá a teplá půda také potřebuje závlahu, od začátku sezóny až
do poslední sklizně. Každoročně na jaře ručně roznášíme zavlažovací trubky, hadice a kohouty, aby byla pole dobře zavlažená. Díky tomu můžeme říci, že známe každý náš salát osobně. Ano, kilometry hadic a trubek přenášíme z pole
na pole. Zaléváme mnoho hodin denně. V letních měsících prakticky 24 hodin denně. Ano, víme, že voda je drahá a je jí čím dál méně, ta naše se nám vrací v kvalitě, čerstvosti a složení salátů a zeleniny, právě pro vás.

Půda odpočívá

Po poslední sklizni začíná další starost o půdu. Pole, fóliovníky i skleníky potřebují připravit na zasloužený odpočinek.

Všechnu půdu zryjeme na hrubé hroudy. Nerovný povrch přes zimu zachytává mnoho přirozené vlhkosti a mrazy půdu pěkně zkypří.

Chceme, aby si pole přes zimu dokonale odpočinula a načerpala novou sílu a zdraví, proto před tím, než jí uložíme k zimnímu spánku dopřejeme ji ozdravnou terapii v podobě minerální kůry, která půdě a zemi pomáhá přes zimu regenerovat.

K našemu farmaření patří také chov koní. Máme 4 naše koníky, o které s láskou pečujeme a pravidelně s nimi pracujeme. Na základě doporučení veterinářů mají naše koně čistou pastvu, doplněnou potřebnými minerály a stopovými prvky. Denně sbíráme jejich koblížky a pravidelně kontrolujeme jejich složení tzv. koprologií. Proto máme 100% přírodní hnojivo, které naši půdu pěkně prohřívá a všechny rostliny, které potřebují hluboce zakořenit, tak ocení právě tento hřejivý prvek. A naše péče o koně se vrací zpět přírodě a ta nám tuto péči zas vrací v úrodě. Koloběh života tak, jak má být.

Šťastné saláty 2018.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!